نتایج جستجو برای عبارت :

اعتکاف مهدوی

ام المصیبت اشک تو پایان نمی گیرد چرا؟
این زندگی با گریه ها سامن نمی گیرد چرا؟
با یاد اکبر گریه اکن، با یاد اصغر گریه کن
این دار فانی بر شما آسن نمی گیرد چرا؟
هنگام جوع و تشنگی، وقت اسارت، بچه ها
اصلاً رقیه دخترت یک نان نمی گیرد چرا؟
یاد خرابه عمه جان حتماً خرابت می کند
قلب و لب و سر، دست و پا ها جان نمی گیرد چرا؟
تو می روی سجاد تو می ماند و اشک مدام
درد برادرزاده ات درمان نمی گیرد چرا؟
اعتکاف - نوروز 98
قرین شدن این دو زمان، اعتکاف ماه رجب و عید نوروز، از طرفی می‌تواند تعداد معتکفین را کم کند و از طرفی هم زیاد! آنان که در کارشان تعطیلی نداشتند و نمی‌توانستند که مرخصی بگیرند، تعطیلی خوبی است برای اهل رجب و اعتکافش شدن، البته اگر مرخصی نداشتن بهانه نبوده باشد!
و از خوبی‌هایش این است که اتمام سال و پایان سال را در مسجد یعنی خانه خدا، و در حالت روزه یعنی شبیه‌ترین حالت به خدا به سر می‌بری، سالت را با بندگی شروع می‌کنی.
البته آنچنان هم از دوره
راهیان داشت برایم تکراری میشد که سردار فرمودند: خانم دکترای خینگ بابا! بگردُم شما رِ! دقت کنید. راهیان اعتکاف یاران آخر الزمانی است. از اینجا که می‌روید، مثل گل پاکید. از نو شروع کنید. داداشاتون بار گناهانتون رو برداشتند. ولی باید سنگینی مسئولیت ادامه راهشون رو روی شانه هایتان احساس کنید... 
میخواهم هرسال دعوتم کنید بیایم اینجا. کجی های راهم را بگیرید. راست و ریستم کنید و دوباره بفرستیدم میدان.
مقام معظم رهبری : چقدر منظره‌ی زیبا و معطّری است که جمع کثیری از جوانهای ما برخلاف سیره‌ی متعارف جوانهای دنیا که غرق در شهوات و تمایلات نفسانی هستند، روزها و شبهائی را روزه بگیرند؛ بروند در یک مسجدی بنشینند، اعتکاف کنند؛ شب و روزشان را ذکر و فکر و شنیدن معارف الهی و شنیدن احکام و مذاکره‌ی علم حقیقی - که علم توحید است - قرار دهند؛ این خیلی چیز مهمی است. اینها از برکت انقلاب است. ۱۳۹۲/۰۲/۲۵
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
سلام دوستان،هفت ماه از خراب شدن زندگیم میگذشت، زمان اعتکاف رسیده بود، فکر اینکه لحظه سال تحویل توی اعتکاف باشم برای من خیلی جذاب بود! یه جورایی یه دعوت خیلی خاص میدیدم این حال و روز رو... از دوران دبیرستان به جز 2-3 بار بقیه سال هارو معتکف شدم... سال قبل هم نشد که معتکف بشم و اینبار اگر نمی‌رفتم دلم خیلی میشکست... از طرفی حکم جلبم هم برای مهریه صادر شده بود و من عملا فراری هستم! از طرفی
فروش کتاب شکوه امر خدا در ایام اعتکاف مخاطب بسیاری دارد که با قیمت مناسب ارائه میشود.
این کتاب حال و هوای اعتکاف را بیان میکند و به قلم استاد پناهیان نوشته شده است.
انتشارات عصر بیان معنوی این کتاب را در اختیار خواننده گان قرار میدهد.
شماره تماس جهت خرید کتاب:
09305050313
از برکات قطعی اینترنت این بود که بیشتر به امور شخصی خصوصاً افکار معنوی اسلامی پرداختم.
«عرفان اسلامی»  بهترین رفیق تنهایی است.
گاهی اوقات نیاز است «اعتکاف اینترنتی» داشته باشیم.
گاهی اوقات لازم است کمی از اینترنت و فضای شایعه و یا راست آن دور بود.کمی سنجید که نیاز اولیه انسان در تنهایی چیست؟!
 و چه چیز زیباتر از آیات نورانی وحی  خصوصاً مکالمه خصوصی خداوند با حضرت موسی:
که فرمود: انّنی انا الله ...
و موسی گفت : این همان عصای من است که برآن تکیه د
به نام... خودش میداند...

امروز.. هنوز اذان صبح نگفته اند..زندانی شدیم.. زندانی حضرت عشق و عین عشق..!اینجا خیلی چیزهای عجیب و غریب می‌بینمپسری را میبینم که اگر در کوچه.. خیابان او را می‌دیدم می‌گفتم، استغفرالله!!عجب پسر لاابالی.. ولی الان... همین الان.. ساعت ۳ و ۱۸ دقیقه، خدا شاهد است.. دارد نماز شب میخواند...سرم دارد می‌ترکد!!!! اخر مگر می‌شود... آدم اینقدر اهل دل؟!!!حال... حال عجیبی است.. بعضی ها گوشه این مسجد تسبیح به دست.. از تعجب دهانم باز مانده بود
به نام... خودش میداند...

امروز.. هنوز اذان صبح نگفته اند..زندانی شدیم.. زندانی حضرت عشق و عین عشق..!اینجا خیلی چیزهای عجیب و غریب می‌بینمپسری را میبینم که اگر در کوچه.. خیابان او را می‌دیدم می‌گفتم، استغفرالله!!عجب پسر لاابالی.. ولی الان... همین الان.. ساعت ۳ و ۱۸ دقیقه، خدا شاهد است.. دارد نماز شب میخواند...سرم دارد می‌ترکد!!!! اخر مگر می‌شود... آدم اینقدر اهل دل؟!!!حال... حال عجیبی است.. بعضی ها گوشه این مسجد تسبیح به دست.. از تعجب دهانم باز مانده بود.. ب
مراسم اعتکاف فرصتی است برای دوباره‌شدن و آغازی برای انجام، خلوتی با خود و دیدن آنچه از یاد رفته، یادآوری قرار با خدا، و آنچه را می‌خواهی بدست‌آوری و اندیشیدن به این‌که از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود، به کجا می‌روم آخر؛ که در کنار جمعی هم نوای با تو شکل می‌گیرد.تمرین با خدا و برای خدا بودن در کنار بندگانش، تمرین خوب بودن و خوب شدن در کنار اجتماعی از بندگانی که آن‌ها نیز برای ساختن دوباره آمده‌اند و در این مسیر می‌توان کنار هم بود و کنا
زمان ثبت نام:
18 دی ماه 1398 لغایت 3 بهمن 1398
روش‌های ثبت نام :
1– مراجعه به سایت
www.Etekaf.razavi.ir
2- ارسال عدد 8 به سامانه پیامکی 300008030 و تکمیل فرم ثبت نام
مکان‌های برگزاری اعتکاف:
1-مسجد گوهرشاد
2- مساجد وابسته آستان قدس رضوی (مسجد الرضا(ع) مصلی، مسجد الرضا(ع) خواجه ربیع، مسجد الرضا(ع) احمدآباد، مسجد صدیقی‌ها، مسجد امام خمینی(ره) و مسجد ملاهاشم)

شرایط ثبت نام:
الف – برادران 15 سال کامل
ب – خواهران 9 سال تمام
 تلفن‌های تماس:
متقاضیان می‌توانند با تلفن‌ها
مراسم اعتکاف فرصتی است برای دوباره‌شدن و آغازی برای انجام، خلوتی با خود و دیدن آنچه از یاد رفته، یادآوری قرار با خدا، و آنچه را می‌خواهی بدست‌آوری و اندیشیدن به این‌که از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود، به کجا می‌روم آخر؛ که در کنار جمعی هم نوای با تو شکل می‌گیرد.تمرین با خدا و برای خدا بودن در کنار بندگانش، تمرین خوب بودن و خوب شدن در کنار اجتماعی از بندگانی که آن‌ها نیز برای ساختن دوباره آمده‌اند و در این مسیر می‌توان کنار هم بود و کنا
اعتکاف نیکان
پدیدآور:‌ مؤسسه ایمان ماندگار
ناشر: مطیع؛ تعداد صفحات: ۱۴۳
مراسم اعتکاف فرصتی است برای دوباره‌شدن و آغازی برای انجام، خلوتی با خود و دیدن آنچه از یاد رفته، یادآوری قرار با خدا، و آنچه را می‌خواهی بدست‌آوری و اندیشیدن به این‌که از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود، به کجا می‌روم آخر؛ که در کنار جمعی هم نوای با تو شکل می‌گیرد.تمرین با خدا و برای خدا بودن در کنار بندگانش، تمرین خوب بودن و خوب شدن در کنار اجتماعی از بندگانی که آن‌ه
نگاهی به چالش کرونا و مناسک از زاویه‌ای دیگر

بعد از شیوع ویروس کرونا، مساله نوع مواجهه مناسک با کرونا تبدیل به یک چالش شد. عده ای با بسته شدن قسمت ضریح اماکن مقدسه مخالفت کردند و برخی حتی برای مقاومت درباره این محدودیت اقدام به بوسیدن و لیسیدن ضریح ها و انتشار فیلم آن کردند. با لغو برنامه اعتکاف رجبیه نیز عده ای مخالفت کردند و عده ای که معتقد به لزوم رعایت بهداشت بودند پویشهایی با موضوع هرخانه یک مسجد راه انداختند تا به هر طریقی این سنت
مسجد المهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف
شهرستان فردیس استان البرز
اقدام به بر گزاری 2 ماه اعتکاف کرده است!!!
مگه میشه؟ با وجود کرونا اصلا مگه میشه؟ اینم تبلیغش:

زود قضاوت نکنید! عجله هم نکنید!
با وجود کرونا هم میشه معتکف شد!!!
چطوری؟
الآن با تصویر زیر موضوع حل میشه ...

ادامه مطلب

السلام علیکم ۔
احکام اعتکاف کا فلو چارٹ مومنین کی خدمت میں حاضر ہے ۔ اس چارٹ کو پینا فلیکس پر پرنٹ کروانے کے لیے مطلوبہ فابل مندرجہ ذیل لنک سے حاصل کی جا سکتے ہے ۔
ڈاونلوڈ کریں / Download file =  لنک/Link
(  whatsapp=  +989354600908)مزید معلومات کے لیے ۔ رابظہ کریں

اربعین حسینی (ع) یک نوع اعتکاف جمعی سیار است که در آن هر اقدامی که انجام می‌دهیم،- اقداماتی از جنس زندگیِ عادی مثل خوردن و حرف زدن و خوابیدن و بحث علمی یا ذکر گفتن و نماز خواندن و هر کاری از این جنس کنش‌ها- خودش مصداقی از این عبادت و این اعتکاف سیّار است. |link|

شاید بتوان گفت که جواز رفتارهای متکثر در متن این مراسم باعث می‌شود که سالک خسته نشود و سالکان‌ بسیاری با سلیقه‌های متکثر و با ظرفیت‌های جسمی و روحی متکثر بتوانند با این منسک ارتباط بگ
امروز آخرین روز اعتکاف است....اعتکاف...امسال برای بودن یک مریضی ناشناخته کرونا اعتکاف نداشته ایم..شاید اگر کرونا هم نبود من دل م به رفتن نبود......خداهه دیشب یک غم بزرگی توی دلم نشست....یک غمی از جنس خودت...دردی که نمی بینی اما جای توی دلت خیلی درد می کند....خداهه نمی دانم شاید این اخرین باری است که برای تو می نویسم ....شاید فردای نباشد برای من....خداهه من از تو چیز های کوچکی خاسته ام...خیلی کوچک....نوازش....مهربانی...لبخند....صلح...عشق....گفته بودم دنیایم را رنگ

بارش لطف حق شده بی حد
ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام مبارک 
یک دعای مستجاب برای هر روزه‌‌دار هنگام افطار

امام حسن مجتبی علیه السلام فرموده اند :
«أَنَّ لِکُلِّ صَائِمٍ عِنْدَ فُطُورِهِ دَعْوَةً مُسْتَجَابَةً فَإِذَا کَانَ أَوَّلُ لُقْمَةٍ فَقُلْ بِسْمِ اللهِ اللَّهُمَّ یَا وَاسِعَ الْمَغْفِرَةِ اغْفِرْ لِی»؛

هر روزه دار، هنگام افطارش، یک دعاى مستجاب دارد.
پس چون وقت اوّلین لقمه شد، بگو: «به نام خدا. اى گسترده آمرزش! مرا بیامر
آرامش، گمشدۀ اصلی بشر است و انسانها با هر دین و عقیده ای به دنبال آرامش و راحتی هستند. جمعی از انسانها آرامش را در جمع مال می دانند، عده ای رسیدن به مقامات دنیوی را آرامش می دانند، لذا شاهان و حاکمان با زیر پا گذاشتن تمام ارزشهای انسانی تلاش کردند به آرامش خیالی خود برسند، عده ای نیز پناه بردن به مواد مخدر و قرصهای آرامش بخش و امثال آن را وسیلۀ آرامش تشخیص داده اند و جمعی نیز آزادی مطلق را در شهوات، اعم از تماشای فیلمهای مبتذل، ارتباط آزاد با
شهر سوال ـ ۱- اعتکاف در غیر از مساجد چهارگانه (اعم از جامع و غیر آن) به
قصد رجاء مطلوبیت (به امید این‌که مطلوب خداوند واقع شود) مانعی ندارد.
مساجد چهارگانه: مسجد الحرام، مسجد النبی (صلی الله علیه وآله وسلّم)، مسجد
کوفه و مسجد بصره.بخش سایر مسائل شهر سوال بر بال اندیشه ها
ادامه مطلب
شهر سوال - اعتکاف پرورش جسم و جان است، انسان آمیزه ای است از این دو و نیازمند پرورش
در ابعاد وجودی خود؛ انسان به دنبال سعادت و کمال است، روح انسان نیازمند
نیایش است، مناجاتی شیرین و زیبا، هم کلامی موجودی ضعیف با منشأ قدرتها. از
آغاز خلقت تا صحنه رستاخیز، راز و نیاز زیباترین هنر آدمی است.بخش سایر مسائل شهر سوال بر بال اندیشه ها
ادامه مطلب
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیمبرگرد که بر بهارمان می خندندیک عده به حال زارمان می خندندبرگرد، علی چشم به راه است هنوزاسرار دلش در دل چاه است هنوز
یا مقلّب القلوب و الأبصار. یا مدبّر اللّیل و النّهار. یا محوّل الحول و الأحوال. حوّل حالنا الی احسن الحال.السَّلامُ عَلَیْکَ یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ السَّلامُ عَلَیْکَ یَا یَعْسُوبَ الدِّینِ عَلِىَّ بْنَ أَبیطالِبٍ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَکَاتُهُ و السّلام علی ولیّ الله الأعظم، ارواحنا ف
به نام خدای مادرِ مصیبت ها:)
یادش بخیر... آن وقت هایی که این یک ذره ویروس اینطور ازمان سلب نعمت نکرده بود، یک سال هایی خدا خانه اش سه شبانه روز مهمانی میگرفت. از شبِ ولادت حضرت حیدر علیه السلام، تا شامِ وفات عمه ی مظلومم سلام الله علیها اعتکاف بودیم...
اعتکاف حکم یک خلوتِ دسته جمعی را داشت. زبان روزه از اذان صبح تا افطار قرآن می خواندیم، حلقه معرفت میرفتیم. سخنرانی گوش میدتدیم، اعمال انجام میدادیم .مسجد نشین بودیم و شب و روز شکر میگفتیم. 
جز برای
البقرة : 125 «وَ إِذْ جَعَلْنَا الْبَیْتَ مَثابَةً لِلنَّاسِ وَ أَمْناً وَ اتَّخِذُوا مِنْ مَقامِ إِبْراهیمَ مُصَلًّى وَ عَهِدْنا إِلى‏ إِبْراهیمَ وَ إِسْماعیلَ أَنْ طَهِّرا بَیْتِیَ لِلطَّائِفینَ وَ الْعاکِفینَ وَ الرُّکَّعِ السُّجُودِ»
و [یاد کنید] هنگامى که ما این خانه [کعبه‏] را براى همه مردم محل گردهمایى و جاى امن وامان قرار داد،و از مقام ابراهیم جایگاهى براى نماز انتخاب کنید. و به ابراهیم و اسماعیل سفارش کردیم که: خانه‏ام را برا
کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
ادامه مطلب
قیمت کتاب شکوه امر خدا با توجه به محتوای ارزشمند آن بسیار مناسب است و حتی بیشتر از این ها می لرزد.
این کتاب درباره موضوع اعتکاف نوشته شده و در پایان کتاب درباره حضرت علی علیه السلام نوشته شده است.
خرید این کتاب از طریق شماره تماس زیر و سایت بیان معنوی امکان پذیر است:
09305050313
Bayancenter.ir
در دوران طاغوت به جوان کشور این‌جور تفهیم می‌کردند که اگر می‌خواهید به تمدّن و پیشرفت برسید باید دین را کنار بگذارید! امروز بیایند ببینند که پیشرفته‌ترین صنایع بزرگ ما، به‌وسیله‌ جوان‌های دعای کمیل خوان و اهل اعتکاف و دعای ندبه و نماز شب خوان و متدیّن دارد پیشرفت می‌کند.
۱۳۹۸/۱/۱-رهبر انقلاب

کتاب‌های «اعتکاف نیکان»، «با زباله چه‌کنیم؟»، «باغ‌های همیشه بهار: روایتی داستانی از زندگی امام‌محمدباقرعلیه‌السلام» و «خون دلی که لعل شد» در قالب طرح کتاب خوان اسفند ماه ۱۳۹۸ برای استفاده علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی معرفی شد.
قبل از ازدواج بهترین روز زندگیم روز تولدم بود
بادوستام بودم شاد بودم 24ساعت مکالمه رایگان میداد همراه اول
زنگ میزدم به دوستام... 
بعد ازدواج منتظر بودم محمد خوشحالم کنه! 
اما هیچ تولدی پیشم نبود
همیشه پیچوند!!! 
امسال هم مرخصی گرفته اول فکر کردم بخاطر من بعد فهمیدم میخواد بره شمال!!!! 
انقدر ساده ام فکر میکنم میخواد سورپیرایزم کنه
همین که فکر میکنم قراره سورپرایز شم و نمیشم خودش یه سورپیرایزه
فکر کنم کم کم باید به تولدم فکر نکنم اصلا فراموش می
پدیده‌ اعتکاف یکی از رویش‌های انقلابی است. این پدیده‌ عمومی، آن‌هم اغلب همه جوان، جزو رویش‌های انقلاب است. من یک‌وقت عرض کردم که انقلاب ما ریزش دارد، اما رویش هم دارد؛ رویش‌ها بر ریزش‌ها غلبه دارند. پس خوشا به حالتان معتکفین عزیز!
۱۳۸۴/۵/۲۸-رهبر انقلاب

نام و نام خانوادگی
بابک نوری هریس

نام پدر
محمد

تاریخ ولادت
21 مهر 1371

محل ولادت
شهر رشت

تاریخ شهادت
28 آبان 1396

محل شهادت
بوکمال سوریه

میزان تحصیلات
کارشناسی ارشد

وضعیت تاهل
مجرد

درجه
بسیجی

ملیت
ایرانی

دین 
اسلام

مزار شهید
گلزار شهدای رشت

زندگی نامه
آقای نوری فکر می کردید بابک یک روزی شهید بشود؟ واقعیتش را بگویم، ما اصلا بابک را نشناختیم، الان که بابک شهید شده می بینم که پسرم چقدر در انجمن های خیریه فعال بوده، می بینم همه جا او را می شن
به نام خدا
سلام الان در ماهی هستیم که خیلی می تواند به اعمال ما کمک کند و خوب است که مواردی را که در ادامه می گویم را انجام بدیم .( من هم ازدعا های خیرتون محروم نکنید )
1) تلاوت قران کریم در ماه مبارک رمضان : پیامبر اکرم (ص): اگر کسى در این ماه یک آیه از قرآن تلاوت کند، ثوابش مثل کسى است که در غیر ماه رمضان یک ختم قرآن کرده است.
2) اعتکاف در ماه مبارک رمضان : پیامبر اکرم (ص): اعتکاف در یک دهه از ماه مبارک رمضان برابر با ثواب دو حج و دو عمره است
3) دعا و استغ
*«پرونده ویژه گروه»* روز سه شنبه *موضوع: احکام* متن شماره ۳ : *استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری(حفظه الله):* سلام و وقت بخیر؛ ۱)در منطقه ی ما همه ی مراسمات ترحیم رو در مسجد محل می گیرند و برای هر مرحوم دو تا سه روز در مسجد از حدود ساعت ۹صبح تا یازده شب مراسم دارند. معمولا این مراسمات باعث مختل شدن برخی برنامه های مذهبی مسجد نیز میشود؛ تاجایی که یکبار مراسم اعتکاف نیز بخاطر همزمانی با مراسم ترحیم یکی از عزیزان برگزار نشد! ۲)بیشتر جلسات هم با پخش قرائ
#یادداشتی از  #احمد_مقیمی 
✋#خلوت_با_خدا_در_خانه_ها
سالهاست که حلاوت #ماه_رجب را به #اعتکاف هایش چشیده و طی طریق نموده ایم... و در این روزها سخت دلتنگ حضور در #مسجد و جمع معتکفین هستیم...اما چه بجاست که این روزها سلوک دیگری از عبادت و بندگی را تجربه کنیم چهل سال است به برکت #انقلاب_اسلامی،شاهد شکل گیری، احیاء و گسترش اجتماعات متعدد دینی و مذهبی بوده و هستیممردم ایران نوعا" در #جمع_های_معنوی تربیت و رشد نموده اند؛از مجالس روضه و دعاهای هفتگی مانند
مهلت ثبت نام

تا یک شنبه 11  فروردین ماه نود و هشت

لطفا جهت ثبت نام  و  شرکت در اعتکاف مبلغ 400,000 ریال به

شماره کارت  " 8185  4599  7210  5041"   بانک رسالت به نام برادر امیر محمد فلاح زاده

واریز نموده و شماره پیگیری و
یا شماره فیش واریزی را به همراه نام و نام خانوادگی به شماره  980 0915  0914  پیامک
نمایید.

و یا حتی میتوانید با در اختیار داشتن رمز دوم کارت بانکی خود از
پرداخت آنلاین   نیز استفاده کنید
ایام البیض چه روزهایی است؟ 

ایام البیض یا روزهای سپید

به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم هر ماه قمری ایام البیض ( روزهای سفید ) گفته می شود و به عقیده مسلمانان ایام البیض ماههای رجب،‌ شعبان و رمضان دارای فضیلت بسیار است.
قدمت ایام البیض:شرح و نزول برخی از آیات قرآن کریم دال بر این است که ایام البیض در ادیان الهی سابقه دیرینه ای داشته و در اسلام استمرار یافته و احتمالا پاره ای از احکام و شرایط آن تغییر کرده است.
خداوند در قرآن کریم می ف
واقعاً چقدر منظره‌ زیبا و معطّری است که جمع کثیری از جوان‌های ما برخلاف سیره‌ متعارف جوان‌های دنیا که غرق در تمایلات نفسانی هستند، روزها و شب‌هایی را روزه‌ بگیرند؛ بروند در یک مسجدی اعتکاف کنند. از این فرصت‌ها استفاده کنید. جوان‌ها! شما بیشتر استفاده کنید. دل‌های پاک شما آماده تشعشعات رحمت الهی و توجهات الهی است؛ این را قدر بدانید.
۱۳۹۲/۲/۲۵-رهبر انقلاب

بسم الله ...
یک سال از ماه رمضون سال قبل گذشت. از اردیبهشت سال97 تا الان که اردیبهشت 98 هست.
چه کردم؟!
 چه کردم از شب قدر سال قبل تا امروز که اولین شب ماه رمضونه؟!
بذار فک کنم.
سال قبل داخل خوابگاه طرشت بودم. مسئول هیئت خوابگاه بودم.
جزء خوانی قرآن و افطاری گذاشتیم... اینا مهم نیست. چی دارم می نویسم!
شبای قدر.
2 شب از شابی شبای قدر رو داخل خوابگاه مراسم گرفتیم.
 شب اول رو داخل خوابگاه موندم. یادمه برا مرسام خیلی سعی کردیم و تلاش کردیم که خوب بشه. قشنگ یاد
سلوک گاهی در رفتن است گاهی در ماندن.سفر گاهی آفاقی است، گاهی انفسی.باید مدام مسافر بود اما نه همیشه از شهری به شهری که شاید از دمی به دمی در اقلیم سینه در حوالی دل.این روزها خانه، خانقاه سالکان است. باید چله ای نشست به اندیشیدن، به بازخوانی خویش، به فهمیدن آنچه نامش زندگی ست.مجال عارف شدن است، فرصت اعتکاف؛ اگر قدرش دانسته شود.شاید روزی که از غارهایمان به در آییم، آیه ای نازل شود برای آن قوم پر شکایتِ گریان که از بیم بیماری به خانه هایشان خزیدن
تو رو خدا بهم فحش ندید!!!
میخوام اینجوری بهش نگاه کنم
هرچند مهمون ناخونده و ناخواسته و برای کلیت جامعه مزاحمه، اما من خیلی ازش بدم نمیاد و خیلی هم نمی ترسم که بگیرم. 
فقط اگر ین بندِ مقدس خانواده به پام نبود، الان تو بیمارستان بودم. 
از وقتی اومده خیلی چیزا حقیقتشون داره رو میشه! 
 یه نمونه اش پول؛ همینکه داد و ستدش منع شده خیلی خوبه. 
یکی دیگه خریدهای غیر ضروری؛ شهر ما که شده دور از جون همشهریای فهیم قبرستون؛ از بس ملت رفت و آمد ندارن. 
از مسلم
آی که دلم خدا خدا کردن می خواهد...
روزها  و شبهای پرستاره 
لحظات نابی که هرگز تکرار نمی شود!...
زمان چقدر تندتر از انتظارم می گذرد
زمانی بود که از کندی اش گلایه داشتم!
اما حالا شاید دورتر شدن از خدا
و غرقِ دنیا شدن
زمان را روی دورِ تند تنظیم کرده.
قدری کوتاه هوای شبهای اعتکاف به سرم می زند
و کمی آن طرف تر التماس های دلم برای اردوهای راهیان هیاهو می کند...
از خادمی هم حتی کوتاه آمده ام
به همان زائر شدن آرزومندم!..
عمیق تر که می شوم
دستم که به هیج جا نمی
۱.دیروز برق رفت من گوشیمو گذاشتم حالت پرواز تا از حالت پرواز درآوردم استاد آنجل زنگ زد انقدر همزمان که دچار شوک شدم بعد شانس از خونه‌شون زنگ زده بود و من فقط پیش شماره رو دیدم و فکر کردم لی‌لی پوته ولی شکر خدا بخاطر بی‌حوصلگی مثل همیشه جواب ندادم و گرنه که باید ترک تحصیل میکردم!...
۲. پارسال دلم میخواست برم راهیان نور یکی از بچه‌های بسیج حرفی زد که ناراحت شدم و بدون اینکه بهش بگم و بروز بدم منصرف شدم و نرفتم حالا نمیدونم فهمیده یا چی که به زور
 ایام اعتکاف امسال ، یاد گرفته بودم که آدم ها اندازه ی نیازهای درک شده شون رشد می کنن، یعنی فهمیدم  یه طرفِ رشد و بزرگ شدن، خواست و تقاضای ماست که با درک نیازهای واقعی مون فعال میشه. اون موقع دعا کردم خدا نیازهام رو بهم نشون بده و می دونستم نیاز های جدید با مواجه شدن با موقعیت های جدید ممکن میشه، یعنی تجربه هایی که قبلا نداشتی، و بعد قرار گرفتن در اون شرایط می فهمی خیلی چیز ها کم داری پس طلب کردن، درونت فعال میشه.
خلاصه این دعا و‌خواسته ام رو‌
#شعر_مهدوی

فرشتگان سما ائتلاف می کردند
به گرد بستر نرگس طواف می کردند

به زیر سایه ی محراب سبز گهواره
پیمبران خدا اعتکاف می کردند

و رودهای بهشتی به اشک شوق ظهور
زلال آبی خود را مضاف می کردند

تمام دوزخیان را ملائکه ز عذاب
به یمن خنده ی مهدی معاف می کردند

قمر رخان سماوات تیغ مژگان را
به محض دیدن پلکش غلاف می کردند

پری وشان به کنار ضریح چشمانش
به زشت بودن خود اعتراف می کردند

مقربان الهی برای دیدن او
خریدهای کلان کلاف می کردند

چقدر مردم
مراقبه؛ اصلی‌ترین دستور در سلوک

این وصیت مرحوم استاد سعادت پرور(ره) بود که تلاش کنیم در ماه رجب، بر خلاف جریان و مسیر این روزگار شنا کنیم؛ بیاییم قدری خود را خرج وجود خودمان کنیم.

▫️لازم است که در میان زشتی‌ها و صفات ذمیمه خود بررسی دقیق کرده و آن رذیله‌ای که فکر می‌کنیم بیشتر مزاحم است و توان مبارزه با آن را داریم در نظر بگیریم و به طور جدی با آن مقابله کنیم و مراقبه خود را بر ترک آن صفت ذمیمه قرار دهیم و هر شب محاسبه دقیقی نسبت به آن دا
درگیر کارهای اداری بودم امروز. در تلاشم به یه روشی، ده دلار از هزینه‌ی تمدید پاسپورتم کم کنم. ده دلارم ده دلاره خب، به قیمت امروز، پونزده اسفند نود و هفت خورشیدی، میشه صد و سی و پنج تومن. کمی اینور و اونور شوت شدم و چون دیدم خیلی شلوغه، گفتم برم سفارشی مامان رو بخرم و دوباره برگردم که خلوت بشه. سفارشی خریدن همانا و دیدن کتاب‌فروشی همانا. سه تا کتاب برای دختران خواهر و برادرم خریدم. یکیشو در واقع مجبور شدم :| کتابش شش ورق بیشتر نداره، از این ورق
بیست جمله از رهبر انقلاب درباره «اعتکاف»

باتوجه به فرارسیدن ایام اعتکاف رجب، بخش فقه و معارف پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بیست جمله منتخب از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره سنت حسنه اعتکاف را منتشر می‌کند. این گرایشی که امروز در محیط جوان کشور به معنویّات وجود دارد، خیلی با ارزش است؛ این شبهای احیاء، این مجالس توسّل، این اعتکافها، این دعاهای کمیل، دعای ابوحمزه، این‌همه جوان، این اشکها، این توجّه‌ها، خیلی قیمت دارد؛ اینها را نگه
اعتزال
درونم گفت یه چیزی بگم؟ گفتم بگو
گفت گوشت
خر مکروه است؟ گفتم بله:|

گفت گوشت خوک(گراز)
حرام است؟ گفتم بله :|

گفت کدام
را مردم بیشتر می‌خورند؟ گفتم خوک؟
گفت خب پس
بهتر نیست به جای اینکه بگوییم فلان چیز حرام است بگوییم مکروه است؟
گفتم خیر :|

گفت مثلا
بگوییم روزه مستحب است تا مثل اعتکاف از آن استقبال بیشتری بشود.
گفتم پس
دردت این است؟

گفت
اتفاقا ما معتزله بیشتر از شماها درد دین داریم
گفتم: پای
استدلالیان چوبین بود/ پای چوبین سخت بی تمکین بو
خاطرات شهیداحمدمشلب
در کتاب ملاقات در ملکوت
راوی:نورهان(خواهرشهید)
احمد حجاب را فقط مختص دختران نمی دانست و بر روی حجاب دخترها و پسر های نسل جدید بسیار حساس بود و آن را واجب می‌دانست و بر حیا و غیرت تاکید فراوان داشت. او می گفت که جوانان باید همانند حضرت زهرا(س) و حضرت عباس(ع) باشند و در همه حال به من سفارش می‌کرد که حجاب خود را حفظ کنم و ظاهری اسلامی و پوشیده و اخلاقی پسندیده داشته باشم که مانند حضرت فاطمه (س) و حضرت زینب(س) باشم. او می‌گفت: «ال
زبان بسته ام را باز کن مولا
خودت این شعر را آغاز کن مولا
حقیری دست بر دامان تو هستم
کویرم تشنه ی باران تو هستم
نمی گویم کرامت را تویی معنا
کرامت از تو دارد آبرویش را
تو دریایی ! نه ، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
من از تو قطره ای را هم نمی دانم
به وقت شعر در ابهام می مانم
«علیٌّ حُبّهُ جُنَّه» ، ملاکی تو
به درگاه تعالی بس که خاکی تو
«قَسیمُ النّارِ وَ الجَنَّه» مقام تو
عوالم گوشه ای از احتشام تو
«وَصیُّ المُصطفی حَقّا» که مولایی
تو خیر
زبان بسته ام را باز کن مولا
خودت این شعر را آغاز کن مولا
حقیری دست بر دامان تو هستم
کویرم تشنه ی باران تو هستم
نمی گویم کرامت را تویی معنا
کرامت از تو دارد آبرویش را
تو دریایی ! نه ، دریاهای بسیاری
برای طبع من مضمون دشواری
من از تو قطره ای را هم نمی دانم
به وقت شعر در ابهام می مانم
«علیٌّ حُبّهُ جُنَّه» ، ملاکی تو
به درگاه تعالی بس که خاکی تو
«قَسیمُ النّارِ وَ الجَنَّه» مقام تو
عوالم گوشه ای از احتشام تو
«وَصیُّ المُصطفی حَقّا» که مولایی
تو خیر
                                                      " بسم الله الرحمن الرحیم "
سلاااممممم...
امروز دومین روز از سال جدیده...
نتونستم زودتر پست بذارم چون اعتکاف بودیم...
سال نو تو خونه ی خدا...مسجد...واسه همتون این حس قشنگو آرزو میکنم...^...^
لطفا دیگه درمورد سال 1397 نه فکر کنید ونه هیچی...البته خوبی هاشو هیچ وقت فراموش نکنیدااا...
سال 1397 ،هممون قبول داریم که هم خوبی داشت وم بدی...بدی هاشو از ذهن و زندگیتون بریزین دور و خوبی هاشو همیشه بنویسین و داش
ایّامُ البیض به روز‌های سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه قمری گفته می‌شود و مهم‌ترین عمل در این سه روز، اعتکاف و روزه است.
به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی خبرهای فوری پلدشت، اَیّامُ البیض به روزهای سیزدهم، چهاردهم و پانزدهم ماه قمری گفته می‌شود.اعمال اعتکاف شامل دعاها و نمازهایی است که در طول سه روزه اعتکاف توصیه شده است.
نزد شیعیان، ایام البیض رجب و در مرتبه بعد شعبان و رمضان، از اهمیتی ویژه برخوردار است و مهم‌ترین عمل در ا
تحصن در مسجدالاقصی
مردم فلسطین در مسجدالاقصی تحصن کنند! آنها میتوانند به عنوان اعتکاف نیت کنند، تا روزه شان هم باطل نشود. برای تدارک آنها هم باید کمک مومنانه کرند. هرچه تعداد کسانی که تحصن می کنند، بیشترباشد بهتر است، این تحصن باید تا روز عید فطر ادامه پیدا کند. سید حسن می تواند: نماینده ای تعیین کند تا زمینه را برای برگزاری: نماز روز قدس فراهم کنند. اگر چنانچه نماز روز قدس در میان تحصن کنندگان، به اندازه کافی باشد میتوان امید وار بود که: نماز
سال  ۹۸؛ سال رونق تولید؛ سالی که با سیل آغاز و با کرونا تمام شد. و بچه‌های جهادی هم در اولش بودند و هم در آخر؛ با جهاد شروع کردند و با جهاد به پایان رساندند.
مرور سالی که گذشت:
- شعار سال که توسط رهبر انقلاب انتخاب شد، خیلی از نظریه پردازان را از این همه بینش به تعجب واداشت.
- سفره‌ی اعتکاف این بار در کنار سفره هفت‌سین نوروزی پهن شده بود و معتکفینی که دعای تحویل سال را هنگام میهمانی در مساجد خواندند.
- سیلی خانه خراب کن.
- تلاش‌های مجدّانه جهادی
1. خود را مدیون اسلام و انقلاب می داند.2. مومن به انقلاب و مبانی آن است.3. به آینده انقلاب و نظام اسلامی امیدوار است.4. دوستدار انقلاب و نظام اسلامی است.5. معتقد به آرمانهای انقلاب است.6. مبانی جمهوری اسلامی را می داند .7. خودش را برای همه میدان های مورد نیاز انقلاب (سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ونظامی) اماده می کند .8. پیشتاز حرکتهای انقلابی است.9. در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی ثابت قدم است.10. در صف اول دفاع از آرمانها و ارزشهای انقلابی حضور دارد.11. را
بسم الله الرحمن الرحیم 
این کتاب کتابیه که شاید به نوعی زندگی من رو رو دگر گون کرد حالا اگه اینطوری هم نگیم ولی واقعا تاثیر شدید بر زندگیم داشت 
قبل از اینکه این کتاب رو بخونم یکی از دوستام بهم گفت که اگر تو این کتاب رو بخونی دیگه حجره رو رها میکنی میری خونتون (‌اون زمان من یک طلبه حجره دار بودم ) نمیدوم اون موقع جه نگاهی به حرف این رفیقم داشتم ام همونی شد که گفت .....
توفیق شد این کتاب رو در ایام البیض ( اعتکاف ) که در اواخر عید نوروز بود خوندم و....
❇️ غفار عباسی در 23 آذرماه 1397 اعلام کرد که دیگر جلسه ای نخواهد داشت. او با تشبیه خودش به امام رضا علیه السلام و وداع ایشان، از شاگردان خودش خواست برای مشاوره‌های اخلاقی به دیگران مراجعه کنند. این مظلوم نمایی در مراسم چهلم مادر همسرش در بهشت معصومه حادث شد. بیست روز پیش از این، یعنی در سوم آذر ماه، او از مسجد رضائیه استعفا داده بود و تمامی جلسات خودش را تعطیل اعلام کرده بود. این استعفا دو روز پس از ضرب و شتم یکی از طلاب منتقد غفار عباسی در مسجد
این نامه رو در مراسم اعتکاف مسجد جمکران از یک خانم معلم گرفتم ... یکی از شاگردانش برای امام زمان نوشته بود ، دنبال صندوقی می گشت که نامه رو توی اون بیاندازه ... از ایشون خواستم نامه رو به من بده تا در جام جمکران منتشر کنم ... نامه ساجده کوچولو به آقای امام زمان (عج)...

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.
توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آ
❇️ غفار عباسی در 23 آذرماه 1397 اعلام کرد که دیگر جلسه ای نخواهد داشت. او با تشبیه خودش به امام رضا علیه السلام و وداع ایشان، از شاگردان خودش خواست برای مشاوره‌های اخلاقی به دیگران مراجعه کنند. این مظلوم نمایی در مراسم چهلم مادر همسرش در بهشت معصومه حادث شد. بیست روز پیش از این، یعنی در سوم آذر ماه، او از مسجد رضائیه استعفا داده بود و تمامی جلسات خودش را تعطیل اعلام کرده بود. این استعفا دو روز پس از ضرب و شتم یکی از طلاب منتقد غفار عباسی در مسجد
کوچک‌های بزرگ!
در زندگی مشترک، مشکلات و اختلافات کوچکی دیده می‌شود، مشابه مهمان کوچک دنیا، ویروس کرونا. این ویروس کوچک می‌تواند طی چند روز یک انسان قوی را از نفس بیندازد.
این مشکلات به‌ظاهر کوچک و بی‌اهمیت را نباید دست‌کم گرفت، بلکه باید هرچه سریع‌تر به‌دنبال درمان و رفع آن رفت. به تعبیر دیگر مشکلات زندگی مانند جدول حروف است. برای حل آن ابتدا باید سراغ مشکلات کوچک‌تر رفت، مشکلات بزرگ خودبه‌خود رفع خواهد شد.
با یکدیگر صحبت کنید
یکی از
احمد فرخی حاجی آباد, [09.08.19 18:02][Forwarded from Ahmad Farokhi]بنام خدا                                                                                                                    
عصر جمعه یکایک عزیزان به خیر و نیکی ,  اگر هفته ای را گذرانیده اند که کاشفان  قلم برکف پر کاهی را کوه ندیده اند , و در حسرت حق الکشف کشف نامه ای ترتیب نشده و پرونده ای روی دستتان نمانده بعد از دو رکعت نماز جمعه بیست رکعت نماز شکر بخوانید .                        
چند وقت پیش براتون نوشتم که از تنها شدن میترسم از اینکه دوستمو از دست بدم از اینکه خواهرم ازدواج کنه از اینکه تنها بشم ترسیدم ترسمو جار زدم و الان تنهام اونم خیلی زیاد کاش هیچ جا بیانش نمی کردم ...باید با واقعیت زندگی کنار بیام زندگی با همین موضاعات کوچک جریان داره قبول کنم که هیچ آدم پای ثابت زندگی من نیس اینکه من و ادم های اطرافم در حال تغییرند اینه میشه کامل توی عکسا متوجه شد ...چند سال بزرگتر شدم عکسای عید پارسال و قبلش و خیلی قبلتر رو با هم

دیشب بهم میگه تو از نظر روحیه بین همه شون قالتاق حساب میشی
دیدم نه واقعا بد نمیگه
کل ماجراهای این چند روز واقعا هیچی تو روحیه ام اثر نذاشته. نه ناراحتم، نه خسته، نه ناامید،... هیچی واقعا. انگار که یه مامان مهربون و عاقل برای بچه ش یه تصمیم گرفته، میتونی بگی از روی مهربونی نبوده؟ میتونی بگی خواسته بهم ضرر بزنه؟ حتی وقتی یه برنامه خیلی مهم زندگیت با این اتفاق رفته روی هوا و هیچی دست تو نیست...
نه ناراحتم، نه خسته، نه ناامید...
فقط سعی کردم کاری که
۱۳ رجب چه روزی است؟
روز ۱۳ رجب مصادف است با ولادت امام علی (ع) که به نام پدر نام‌گذاری شده است. همچنین روز ۱۳ رجب اولین روز از ایام البیض است که مؤمنان به مدت ۳ روز در مساجد به اعتکاف مشغول می‌شوند.
اگر به دنبال اطلاعاتی در مورد روز ۱۳ رجب هستید و می‌خواهید بدانید در این روز چه اتفاقاتی افتاده است ستاره کار شما را آسان کرده و در این مقاله تمامی رویداد‌های این روز عزیز را برای شما بازگو کرده است.

۱۳ رجب چه روزی است؟
روز ۱۳ رجب مصادف با ولادت ا
حدود یه سالی بود که مشکلات شخصی و علاوه بر آن توفیقات اجباری و اختیاری باعث شد تا سفرهای جذابی را به نقاط مختلف کشور داشته باشم. از آن جا که در آینده نتوانم تا به این اندازه گشت و گذار داشته باشم و خاطرات ممکن است کم کم از یادم بروند بر آن شدم تا آن ها را در تایم های بی کاریم مرقوم بفرمایم.
صرفا الان یه سری کی وورد رو می نویسم که رشته کلام دستم باشه
1- سفر به دماوند 3
2- سفر به کلک چال توچال و شیرپلا با آقا صادق طهماسبی 2 (برگشت و نظافت پناهگاه گل ها و
فرمانده سپاه شاهین‌شهر و میمه گفت: با گشت‌های محله محور بسیج معضل سگ گردانی و قلیان در این شهر را کنترل کردیم.
  به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سرهنگ مسعود جهانگیری روز گذشته یکشنبه ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ در نشست خبری خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: به مناسبت هم‌زمان شدن هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی نواختن زنگ مدارس، خاطره گویی با هدف آشنا شدن نسل جدید با رشادت‌ها و جان فشانی های رزمندگان، صبحگاه مشترک با حضور بسیجیان پایگا
بسم الله الرحمن الرحیم ./
حقیقت این است که از ماه ها قبل برای حاجتی ، دوست مشهدی ام چله ی زیارت امام رضا علیه السلام را برایم انجام میداد. هر بار حرم میرفت یک زیارت هم برای من . ای شد که عادت کرده بودم ، زیارت ها را میشمردم ، بی انکه سختی ای در این چله بکشم ، بارش به دوش رفیق بود و حاجتش از دل من ! بهش فکر که میکنم خجالت میکشم با این همه ... چهلمین زیارت افتاده بود در ایام عید فطر ! همان روزها دوست مشهدی ام در حرم اعتکاف بود. حتی تا چند روز بعدش هم نمیدا
همه‌روز روزه بودن، همه‌شب نماز کردن
همه‌ساله حج نمودن،سفر حجاز کردن

شب جمعه‌ها نخفتن به‌خدای راز گفتن
ز وجود بی‌نیازش، طلب نیاز کردن

به مساجد و معابد همه اعتکاف جستن
ز مناهی و ملاهی همه احتراز کردن

ز مدینه تا به کعبه، سر و پا برهنه رفتن
دو لب از برای لبیک به وظیفه باز کردن

به‌خدا که هیچ‌یک را ثمر آنقدر نباشد
که به‌روی ناامیدی درِ بسته باز کردن!

شیخ بهایی
تله فیلم در کشور ایرانبیش از یک ده سال است که ساخت تله‌فیلم در کشور‌ایران به حالت دورازشوخی توسعه و گسترش یافته است . ممکن است بتوان سال ۱۳۷۴ را سال استارت تله‌فیلم در کشور ایران دانست . درین سال جاری فیلم‌های «رابطه» به توصیه کمپانی مخابرات ایجاد و از شبکه پنج سیما پخش شد . بعد از آن سال ۱۳۷۷ تله‌فیلمی در رابطه اعتکاف ساخت شد که زمان آن ۷۰ دقیقه بود . تا پیش از بهره‌برداری راس سیمافیلم , فرایند ایجاد تله‌فیلم سیر
تعطیلی بازار
با موافقت رهبر انقلاب «مدافعان سلامت»، «شهید
خدمت» محسوب می‌شوند
پرداخت و دریافت پول در شعب بانک‌ها ممنوع شد
از خودگذشتگی دختر 7 ساله شطرنجباز ایرانی خبرساز شد (عکس)
سامانه بارشی بعد از ظهر جمعه
وارد آذربایجان شرقی می شود

سخنرانی امام جمعه محترم منطقه مهربان
به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری(س)

جزئیات وام یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی خرید
نوروز بازنشستگان اعلام شد
آلوده‌ترین وسایل شخصی در ایام کرونایی
سقف کارت به کارت ۱۰ می

متن اشعار شهادت امام رضا (ع)

ساکت و بی صدا زمین خوردن
زپر پا یک عبا، زمین خوردن

بی تعادل شدن شکسته شدن
وسط کوچه ها زمین خوردن

ارثی از مادر است که حالا
می رسد به شما زمین خوردن

ناله های تو را در آوردند
آتش زهر با زمین خوردن

صورتت را چقدر خاکی کرد
یا اما رضا زمین خوردن

سوزش زهر سینه کافی بود
حال دیگر چرا زمین خوردن؟

پشت درهای حجره می گفتی
ای جوادم بیا زمین خوردن.....

بال من را شکست و زخمی کرد
خسته کرده مرا زمین خوردن

آخرین لحظه بود د

به نام وجودی که وجودم از وجود اوست
الان همه جا پر شده از هشتک های #عید خود را چگونه گذراندی:
اوایل عید من که بهترین ایام من بود چون توی مهمونی خدا بودم .سه روز اول عید اعتکاف بودم
میگن سالی که نکوست از بهارش پیداست اول بهار ما توی خونه خدا گذشت .
شب اول اعتکاف ساعت یک شب رفتیم جلسه .صحبت های سید انجوی و مناجات حاج حسن جوکار دلامون رو اماده کرد برای اعتکاف خوب .
بعد نماز صبح تا ساعت نه و نیم اینا خواب بودیم که من دیگه هر کاری کردم خوابم نبرد .همین ج

روایتی از نحوه حضور رهبرانقلاب در مسجد جمکران
مسجد مقدس جمکران همواره محل دعا و توسل به امام زمان عجل الله تعالی فرجه‌الشریف بوده است اما در دوران طاغوت مردم را از توجه به آن غافل کرده بودند که به برکت پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه خود را بازمی‌یابد و کانون توجهات و تبدیل به محلی برای مراسم معنوی و اعتکاف و توسلات میشود. توصیه‌های علما بر زیارت این مسجد پیشینه چنین اهتمامی است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای علاوه بر این که مقید به حضور در این م
نجوای عاشقان

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دعای ام داود اعتکاف 1392

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و برو
نام سوره: بقره
معنی نام سوره: گاو ماده
شماره سوره: 2
تعداد کل آیات سوره: 286 آیه
آیات مشهور:
آیه 30، آیه خلافت انسان
آیه 102، آیه سحر
آیه 106، آیه نسخ
آیه 117، آیه بدیع
آیه 124، آیه ابراهیم
آیه 156، آیه استرجاع
آیه 186، آیه استجابت دعا
آیه 207، آیه شراء
آیه 255، آیه الکرسی
آیه 256، آیه عدم اکراه از دین
آیه 285، آیه آمن الرسول
کلمه نماز در معنی فارسی سوره بقره به ترجمه دکتر الهی قمشه ای به نقل از سایت پارس قرآن:

آیه شماره 3:
"آن کسانی که به جهان غیب ایمان آرند و نماز ب
دلیل سکوت هنگام تلاوت قرآن چیست؟
کی
از ادبهای تلاوت قرآن، گوش دادن و سکوت هنگام شنیدن آیات کلام الله است ,
دلیل سکوت هنگام تلاوت قرآن را از زبان آیت الله جوادی آملی بشنوید.
سکوت هنگام تلاوت قرآن کریم
وقتی
کسی قرآن می‎خواند و یا از رادیو، ضبط صوت و دستگاه پخش قرآن پخش می‎شود،
کسانی که صدای قرآن را می‎شنوند شایسته است به قرآن گوش فرا دارند و سکوت
را رعایت کنند. زیرا این دستور خداوند است که در قرآن کریم آمده است:«وَ
إِذا قُرِئَ الْقُرْآنُ ف

اینکه رسانه تا این حد برای ما مهم شده ناشی از غربزدگی ماست. ما دیدیم که غرب با رسانه چه کارها که نمیکند و «مرعوب» شده ایم! و چون مرعوب شده ایم خواسته ایم چیزی شبیه آنها داشته باشیم. درحالی که اساسا مزیت های نسبی ما در نبرد با جبهه باطل، چیزهای دیگری است که باید کشف شان کنیم. یک نمونه: اربعین
برای پیروزی بر جبهه باطل در عرصه فرهنگ، باید مزیت های نسبی خود جبهه حق شناسایی و فعال شود، نه اینکه با کپی برداری از برنامه های فرهنگی جریان باطل و نیز است
بسم اللههفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را به بوته فراموشی سپرد زیرا در میان ماههای دوازده ‌گانه تنها و بدون ائتلاف با ماههای دیگر از حرمت و قداست ‌برخوردار می ‌باشد، در واقع چهار ماه در قرآن کریم با تعبیر «حرم‌» یعنی برخوردار از حرمت ‌یاد شده است که یکی از آنها فرد است که رجب نام دارد و در آن قتال و کشتار حرام می ‌باشد.رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده ‌اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و فضی
بسم الله 
هفتمین ماه از سال هجری قمری رجب نام دارد که نباید فضیلت آن را به بوته فراموشی سپرد زیرا در میان ماههای دوازده ‌گانه تنها و بدون ائتلاف با ماههای دیگر از حرمت و قداست ‌برخوردار می ‌باشد، در واقع چهار ماه در قرآن کریم با تعبیر «حرم‌» یعنی برخوردار از حرمت ‌یاد شده است که یکی از آنها فرد است که رجب نام دارد و در آن قتال و کشتار حرام می ‌باشد.رسول اکرم (صلّی الله علیه و آله و سلّم) فرموده ‌اند: «رجب ماه بزرگ خداست و هیچ ماهی در حرمت و ف
گاهی وقت ها خسته ای ، خیلی! روح و جسمت یک نوازش درست و حسابی طلب می کند ، یک حال خوب ، یک هوای پر نسیم ، یک چشم انداز زیبا تا افق ، یک تکیه گاه محکم ، یک چشم امیدوار یک کسی که مثل همه نباشد. همیشه باشد  این موقع ها آدم دلش پر نیست ، عقده ها و حرفای زیادی دیگران اعصابش را بهم نریخته است ، چون دل پر از عقده برای آدم های ضعیف است. این عقده ها ، کینه و نفرت و نفرین می آورد ، این دل را نمیگویم که ب درد زباله می خورد. دل خسته را می گویم که همه ی زار و نزار دن
وقت تنگ‌ است و با این همه تنگ‌دستی، زندگی هم تمام قد خِنگ به نظر می‌رسد. زندگی آن قدرها نمی‌فهمد که بیست و چهار ساعت شبانه‌روز برای یک زندگی شرافتمندانه و خردمندانه کم است. باید از همه چیز بزنی تا مثلا آخر سگ دو زدنت یک تکه نان جلویت باشد و یک تکه استخوان جلوی دیگران نباشی. نه وقتی برای خواندن و نه وقتی برای نوشتن. همان دو فعلی که در ابتدای زندگی همه برایشان دست و پا می‌شکستند، اما اینگار آن هم از برای حساب و کتاب و پول و زندگی ورشکسته بوده ا
·       
یادداشت هفته:

کدام
تفکر، چاره‌ی مشکلات کشور است؟

سرانجام
این دو تفکر را ببینید

پیروزی هایمان
محصول «تفکر انقلابی و مقاومت»، و شکست هایمان محصول «تفکر غربگرایی و سازش» بوده
است

·  ثمره تفکر مقاومت

سردار سرلشکر قاسم سلیمانی
اولین فرماندهی است که پس از انقلاب اسلامی، مفتخر به دریافت نشان عالی ذوالفقار
شده است. فرمانده معظّم کل قوا حضرت امام خامنه ای در مراسم اعطای این نشان به
سردار سلیمانی فرمودند: «آنچه در برابر مجاهدت د
نمی دانم  رسیدن فصل بهار را تبریک بگویم یا عید نوروز را یا آغاز سال جدید را یا آخرین چهارشنبه سال را یا ولادت حضرت امیرالمومنین(ع) را یا روز پدر را یا آغاز ایّام اعتکاف را؟ عجالتاً در مورد روز ملّی شدن صنعت نفت، مطلبی می نویسم تا بعد.
این روز که تنها تعطیلی ملّی مربوط به دوران پیش از انقلاب است و تعداد تعطیلات رسمی نوروز را عملاً از ۴ روز به ۵ روز رسانده است، اوّلین گزینه ای است که بعد از اعلام تعطیلی سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، توسّط مجلس
❓فضای مجازی مملو است از جملاتی منسوب به با یزید بسطامی؛ نظر شما در موردِ این شخص چیست؟ 
پاسخ
✅ الگو و اسوه ی ما، پیامبر است و آلِ او: "و لقد کان فی رسولِ اللهِ اُسوةٌ حسنة"؛ فارابی، فخر رازی، با یزید، خرقانی، ابن عربی، مولوی و... حتی اگر هم محاسنی داشته باشند، بی عیب نیستند. چرا که "العصمةُ مختصةٌ بأهلِها". ما رفتارِ عُرفا و علما را باید با سیره اهلبیت و آموزه هایِ قرآن، موردِ ارزیابی قرار دهیم.
❌ طیفور بن عیسى بن آدم مشهور به با یزیدِ بسطامی و

مجازات فرد احتکار کننده چیست؟
راه های طبیعی تقویت سلامت مجاری ادراری
کاهش قیمت سکه و ارز در بازار (+جدول)
قطعه بندی و طعم دار کردن مرغ ممنوع شد
کشف ۱۱ میلیون مواد محترقه در آذربایجان‌شرقی

جدول پخش برنامه‌های آموزشی ۲۵ اسفند
جزئیات تعویق ۳ماهه بازپرداخت وام‌ها
تداوم بارش باران و برف تا سه‌شنبه/
چطور یک خرید ایمن داشته باشیم؟
سال 96 در مهربان قسمت اول
اعتکاف 96 درمهربان

اطلا عیه تعطیلی بازار
آخرین وضعیت دریافتی حقوق بگیران در اسفند ۹۸
ت
یا من هو علی عباده رحیم

چه اسم مناسبی برای امروز و چیزهایی که میخوام بنویسم در اومد!
آی خدای مهربون به احوالِ ما بنده ها :)
آی خدای قشنگ :)

+برای حس و حال غر غرو امروزم، خوندن دعای کمیل میتونست معجزه باشه!
اما نمیدونم شما هم تجربه کردین یا نه! کمیل خیلی طلبیدنی عه! ینی اگر حسش بطلبه، اگر دلت هوایی بشه، اگر مفاهیمش تو ذهنت قشنگ جا بخوره، اگر چشمه اشکت جاری بشه، معجزههه میکنه! اما این حس و حال همیشه به وجود نمیاد
برای منِ ضعیف که بنده ضعیف خدام
محله چیذر یکی از محلات ناحیه 8 منطقه 1 شهر تهران است . جمعیت این محله 12227 نفر است که در قالب 3843 خانوار زندگی می کنند . محدوده این محله  از شمال: خ شهید لواسانی - فرمانیه محدوده از جنوب: اتوبان صدر - بلوار قیطریه - میدان پیروز محدوده از شرق: خ پاشا ظهری - کامرانیه محدوده از غرب: خ براتی - نعمتی و لاله مساحت (کیلومتر مربع):: 1.870615
محدوده محله چیذر از بدو شکلگیری به شکل مثلث بوده است که از شمال به امام زاده علی اکبر و از سمت هاشم علیا به سمت جنوب غربی به خیا
دل هر ذره را که بشکافی بوی ناامیدی می‌دهد. دوباره ایرانِ شکست خورده جنگ نکرده پُل پیروزی برای دیگران شده است. ما حتی از بیست‌ هم خاطره‌ای جز شهریور هزار و سیصد و بیست نداریم. یک وقت گمان نکنید داریوش سوم و یزگرد سوم از اسکندر و اعراب برنز گرفته‌اند، این ایران بوده است که با شکست عکس یادگاری گرفته‌ است. آن‌گاه که دریانوردان پرتقالی تمام تلاششان را می‌کردند که قاره آفریقا را دور بزنند و با پیمودن اقیانوس هند به شرق برسند و دریانوردان اسپان

رهپویان هدایت: علل پیدایش، گرایش و علل گسترش شبه معنویت های حاضر در ایران
اسلامی را باید به جهت جامعه شناسی مورد بررسی قرار داد.
 در این مقال کوتاه نمی توان به هر سه علت پیدایش، گرایش و
گسترش شبه معنویت ها در ایران اسلامی پرداخت اما در مورد اول که بحث چگونگی و علت
های پیدایش است باید به مباحث جامعه شناسی حتما رجوع کرد.
در جامعه‌ای که تربیت بومی آن تربیت دینی است، چگونه می شود که زمینه
پیدایش جنبش های نوظهور بوجود می آید؟
 معمولا این گونه جن
می گویید ملاک ازدواج ایمان است ولی نمی گویید زندگی زناشویی سکینه است، راه کمال است، عشق ورزیدن دارد هزار شیرینی دیگر که خدا گفته باید داشته باشد حالا یه بابای به اصطلاح با ایمان شاسکول آمد تا زندگی کند زد رفت پی کارش! حالا چه گلی به سرمون بگیریم؟
نباید قبل از ازدواج به ملاک هایی (که نمی دانم چرا شما قبول ندارید) مثل اخلاق و آدب معاشرت مبتنی بر عرف و شرع و سعه صدر و درک صحیح از زندگی و بلوغ فکری و عاطفی و استقلال مالی و روحی روانی و توانایی حل مش
خصوصیات
و اهداف
سابقه طرح مبارک انصار الحجة به یک دهه قبل برمی گردد؛ طرحی
که ابتداءا به منظور ارائه نیمی از دروس سال تحصیلی در تابستان بدون افت کمی ساعات
کلاس و کیفی دروس با هدف کلی کاهش سال های تحصیلی طلاب بزرگوار حوزه علمیه طبق
منویات مقام معظم رهبری شکل گرفت. رشد و بلوغ این طرح در طول یک دهه به آنجا رسید
که هدف از موارد مذکوره به ساختن یک طرز تفکر و پایه ریزی یک سبک جدید آموزشی و
همچنین فرهنگ سازی یک فرهنگ متمدن و مترقی که اصالتی حوزوی دارد
خصوصیات
و اهداف
سابقه طرح مبارک انصار الحجة به یک دهه قبل برمی گردد؛ طرحی
که ابتداءا به منظور ارائه نیمی از دروس سال تحصیلی در تابستان بدون افت کمی ساعات
کلاس و کیفی دروس با هدف کلی کاهش سال های تحصیلی طلاب بزرگوار حوزه علمیه طبق
منویات مقام معظم رهبری شکل گرفت. رشد و بلوغ این طرح در طول یک دهه به آنجا رسید
که هدف از موارد مذکوره به ساختن یک طرز تفکر و پایه ریزی یک سبک جدید آموزشی و
همچنین فرهنگ سازی یک فرهنگ متمدن و مترقی که اصالتی حوزوی دارد
میگه : چته باز؟ یه سبد غصه زدی زیر بغلت انگار اخر دنیاس! 
نگاش میکنم. کتابو از رو زانوم برمیداره لاشو میبنده میذاره کنار: بیا بغلم ببینمت خب. 
پاهامو جمع میکنم. میگه: چیزی نشده که بابا. 
_ دلم تنگه. غروب طوری. دلم تاب بازی میخواد! 
_ میخوای بریم ut? رو اون تاپ بزرگا؟
_نه. دلم تاب بازی میخواد! رو تابای واقعنی! از اونا یه تیکه اهن مستطیلیه که با زنجیر به اهن وصل شدن. چیه این جینگیله مستونا که کفش عین مبله! پشتی داره! دلم تابای بچگیامونو میخواد! دلم بچ
فرمان الهى ، بر خلقتى مبارک

روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در «ابطح» نشسته بودند ، جبرئیل امین نازل شد و عرض کرد: خداوند بزرگ ، بر تو سلام فرستاده و مى‏ فرماید: چهل شبانه روز از خدیجه کناره‏ گیرى کن و به عبادت و تهجد مشغول باش. پیغمبر اکرم بر طبق دستور خداوند حکیم، چهل روز به خانه‏ ى خدیجه نرفت و در آن مدت، شب ها به نماز و عبادت مى ‏پرداخت و روزها روزه ‏دار بودند.

رسول اکرم (ص) توسط عمار براى خدیجه (س) پیغام فرستاد که اى بانوى عزی
ولادت حضرت فاطمه (س)

«ولادت امّ ابیها»
فرمان الهى ، بر خلقتى مبارک
روزى رسول خدا صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم در «ابطح» نشسته بودند ، جبرئیل امین نازل شد و عرض کرد: خداوند بزرگ ، بر تو سلام فرستاده و مى‏ فرماید: چهل شبانه روز از خدیجه کناره‏ گیرى کن و به عبادت و تهجد مشغول باش. پیغمبر اکرم بر طبق دستور خداوند حکیم، چهل روز به خانه‏ ى خدیجه نرفت و در آن مدت، شب ها به نماز و عبادت مى ‏پرداخت و روزها روزه ‏دار بودند.
رسول اکرم (ص) توسط عمار براى
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- بحثی جنا
ب اقای هاشمی از کانال کلمه  مطرح میکنند
ایا امام میتواند  مسائل انسانها از طریق
یک قدرت  خاص یک قدرت کونی  حل وفصل کنند درحالیکه  ضعف انان در زندگانی شان مشخص است- مفهوم اش
این است کسی نمیتواند مسائل خودراحل کند چگونه میتواند مسائل دیگران حل کند-
مقدماتی نیاز دارد- ما دونوع ایه داریم- یکسری محکمات است ویکسری متشابهات است-
محکمات انچه درمرحله اول به عقل میرسد درست است ماننددودوتا میشودجهارتا
وقتی وارد دانشگاه یا مسجد محل می شویم اولین اقدامی که این روزها به نظر می رسد چاپ و توزیع نشریه برای بالا بردن سطح فرهنگ اطرافیان است .
خصوصا این روزها که مردم مشغول شبکه های مجازی و موبایل ها هستند ، تاثیر گذاری مطالب و پیام های کوتاه و بلند در سروش و تلگرام بشدت کاهش یافته است.
اما یک نشریه به راحی خوانده می شود و مطالبش مورد بحث قرار می گیرد. اما طراحی نشریه با این دیزاین و فتوشاپ هم نیاز به یادگیری دارد هم  نیاز به زمان .
چه خوب است بتوانیم ن
وقتی وارد دانشگاه یا مسجد محل می شویم اولین اقدامی که این روزها به نظر می رسد چاپ و توزیع نشریه برای بالا بردن سطح فرهنگ اطرافیان است .
خصوصا این روزها که مردم مشغول شبکه های مجازی و موبایل ها هستند ، تاثیر گذاری مطالب و پیام های کوتاه و بلند در سروش و تلگرام بشدت کاهش یافته است.
اما یک نشریه به راحی خوانده می شود و مطالبش مورد بحث قرار می گیرد. اما طراحی نشریه با این دیزاین و فتوشاپ هم نیاز به یادگیری دارد هم  نیاز به زمان .
چه خوب است بتوانیم ن
گروه خانواده خبرگزاری فارس؛ سیده راضیه حسینی:‌ خاطرات دویدن و بازی کردن توی حیاط مسجد، رقابت پسربچه‌ها برای مکبّر شدن و کمک دادن در برنامه‌های مناسبتی مسجد و کلاس‌های مختلفی که مساجد برای تابستان‌ها برگزار می‌کند،‌ همه این‌ها برای بچه‌ها خاطرات دل‌چسبی را می‌سازد و مسجد را به فضایی آشنا و صمیمی برای گذراندن وقت‌های خالی تبدیل می‌کند. فضایی که برای خانواده‌ها امن و قابل‌ اعتماد است و می‌توانند بچه‌هایشان را با خیال راحت به مسجد
 أَفَلَمْ یَسِیرُوا فِی الْأَرْضِ فَتَکُونَ لَهُمْ قُلُوبٌ یَعْقِلُونَ بِهَا أَوْ آذَانٌ یَسْمَعُونَ بِهَا....46 حج

آیا در روی زمین به سیر و تماشا نرفتند تا دلهاشان بینش و هوش یابد و گوششان به حقیقت شنوا گردد؟ 

قرآن تو آیات زیادی سفارش کرده که سفر کنید 
باید علت این سفارش رو بدونیم , میتونه گاهی برای عبرت گاهی برای دانش افزایی و انبساط روحیه باشه
وقتی برای سفر وارد شهر یا سرزمین دیگری میشیم میتونیم کم کم با دیدن آثار باستانی , فرهنگ مردم او

در انتظار آخرین بازمانده

همه ادیان الهی و حتی غیر الهی بویژه همه مذاهب اسلامی منتظر منجی عالم بشریت و انسان کامل هستند و این عقیده و باور مختص به شیعه و ادیان و مذاهب دیگر نیست . در بین اهل سنت نیز روایات متواتر فراوانی در دست است. که منجمله رسول اکرم ( ص) فرمودند: اگر تنها روزی از عمر جهان باقی مانده باشد خداوند آنروز را آنقدر طولانی خواهد کرد. تا فرزندی از فرزندان من که کنیه‌اش کنیه من و ن

در انتظار آخرین بازمانده

همه
ادیان الهی و حتی غیر الهی بویژه همه مذاهب اسلامی منتظر منجی عالم بشریت و
انسان کامل هستند و این عقیده و باور مختص به شیعه و ادیان و مذاهب دیگر
نیست . در بین اهل سنت نیز روایات متواتر فراوانی در دست است. که منجمله
رسول اکرم ( ص) فرمودند: اگر تنها روزی از عمر جهان باقی مانده باشد خداوند
آنروز را آنقدر طولانی خواهد کرد. تا فرزندی از فرزندان من که کنیه‌اش
کنیه من
بسم الله الرحمن الرحیم
اقتباس از جملات ارزشمند مقام معظم رهبری راجع به این ماه عظیم الهی
 :رجب ماه دعاست.ماه توسل است.ماه توجه و استغفار است
همه چیز درباره ماه رجب، ماه امیرالمومنین(ع)

* "رجب" در لغت نام نهری در بهشت است و در طول سال از ابتدای این ماه یک برنامه سنگین عبادی شروع می شود که تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه دارد چنانکه گویی در این سه ماه برنامه و طرح فشرده یک سلوک مرضی خداوند با ذکر شواهد و نشانی همه منازل و مشکلات این راه ذکر شده است.* م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تحصیل در مجارستان با راهنمای مجارستان